Węże do środków, substancji spożywczych

Jedną z dziedzin, w których się specjalizujemy, jest armatura przemysłowa. Od lat dostarczamy na rynek między innymi węże do substancji spożywczych. Przed wyrobami tej klasy stawiane są bardzo wysokie wymagania. Nowoczesny park maszynowy i fachowa wiedza pozwalają nam wytwarzać produkty, które cieszą się popularnością i zaufaniem wśród przedstawicieli branży.


Nasz katalog produktowy obejmuje bogatą gamę modeli przeznaczonych do przesyłu wody pitnej, mleka, cieczy z wysoką zawartością alkoholu oraz substancji o zróżnicowanej konsystencji. Są to wysokiej klasy wyroby wyprodukowane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów wolnych od szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych oraz elementów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na walory smakowe bądź zapachowe żywności. Wszystkie węże produkujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi i normami Unii Europejskiej oraz amerykańskiej FDA.


Oferowane produkty są w pełni higieniczne i odporne na ścieranie. Zanim trafią do dystrybucji, podlegają ścisłej kontroli i procesowi certyfikacji. Mimo wysokich wymagań materiałowych charakteryzują się niezbędną funkcjonalnością, a także znakomitymi właściwościami użytkowymi. Duża elastyczność idzie w parze ze szczelnością, odpornością na wpływ ekstremalnych temperatur, promieniowania UV czy gotowością do pracy przy wysokim ciśnieniu. Połączenie takich zalet sprawia, że nasze węże do substancji spożywczych znajdują szerokie zastosowanie w zakładach produkcyjnych i przetwórczych zarówno w Małopolsce, jak i pozostałych częściach kraju.


W przypadku transportu żywności równie istotnym aspektem, co wybór odpowiednich węży, jest prawidłowa selekcja oraz montaż złączy i końcówek. W większości aplikacji stosowana jest przede wszystkim armatura wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Metal poddawany jest specjalnej obróbce, której cel to uzyskanie powierzchni o niskiej chropowatości. Do mocowana złącz wykorzystuje się opaski, tuleje zaciskowe lub obejmy. Wszystkie wymienione elementy znajdziecie Państwo w naszej ofercie w bardzo atrakcyjnych cenach.